Якість пшениці у Приазов’ї значно погіршилася через погодні умови – AgroTimes

У Приазовському регіоні через погодні умови (рясні дощі і підвищену вологість), початок збирання зернових змістився на пізніші терміни, пшеницю прибрати вчасно не змогли і зерно, перебуваючи ще в полі, почало проростати, погіршилася якість пшениці, що спричинило за собою погіршення такого показника як «число падіння», що дуже важливий для борошномелів і хлібопекарень.

Про це повідомляє пресслужба «УкрТрансАгро».

З початку цього року на термінал компанії агропродукція завозилася з Донецької, Луганської, Запорізької областей. При цьому співвідношення продовольчої і фуражної пшениці в цьогоріч становить близько 70/30 відповідно, коли в минулому сезоні було 80/20.

«Кожен зерновий сезон має свої особливості, які пов’язані з якістю що надходить на термінал продукції. Що стосується пшениці врожаю 2021 року, то можна брати практично кожен показник пшениці по ДСТУ і він буде відрізнятися від показників попереднього сезону», – зазначила заступниця операційного директора «Укртрансагро» за якістю Тетяна Світлична.

За її словами, у цьому сезоні з окремих господарств надходила пшениця з підвищеним вмістом вологи, в попередні роки вологість пшениці завжди була в нормі.

Крім того, у кожному сезоні трапляється зсмічене насння, а цього року його частка набагато більша. Оскільки пшениця збиралася з полів дуже довго, то бур’яни вкрили її і під час збирання потрапили в зерно.

Нагадаємо, за словами Дмитра Ємельченка, заступника директора з виробництва KSG Agro, вплив погодних умов на урожай зернових культур і якість зерна, а саме – велика кількість вологи, виявився неоднозначним. З одного боку, опади допомогли отримати вищу врожайність, але з іншого – призвели до втрат.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується