Аналіз крові птиці дозволяє виявити різні патології – AgroTimes

Аналіз крові є одним з найоб’єктивніших і точних за оцінки параметрів гомеостазу та діагностики різноманітних патологій птиці різного віку та виду, пише журнал «Наше птахівництво».

Так, зниження рівня загального білка в крові свідчить про нестачу білка в організмі, і як наслідок – аліментарну остеодистрофію, ендемічний зоб, хронічні розлади роботи шлунково-кишкового тракту, запальні процеси у нирках.

Зростання рівня білка вказує на білкове перегодовування, незбалансований амінокислотний склад раціону, токсикози різного етіологічного походження, запальні та дистрофічні зміни в печінці. Різке збільшення цього показника реєструють за запальних процесів у органах дихання і травлення.

Низька концентрація альбумінів свідчить про низьку білкову поживність раціону птиці чи погану перетравлюваність протеїну. Також виявляється за нестачі деяких мікроелементів, зневоднення організму, наявності запальних і дистрофічних змін у печінці.

Кількість β-глобулінів зростає за нефрозу, порушення роботи печінки, хронічного гепатиту.

β-глобуліни містять у своїй структурі два білки – трансферин і гемопектин. Зниження вмісту трансферину свідчить про розвиток запальних процесів в організмі, на тлі цього концентрація гемопектину зростає.

γ-глобуліни є винятково імунними білками. Їхній рівень корелює з напруженістю імунітету. Зростання рівня γ-глобулінів вказує на розвиток запальних процесів і на реакції-відповіді на ці процеси.

Зниження рівня залишкового азоту свідчить про сповільнення обміну речовин, а зростання – про незбалансованість енергопротеїнового співвідношення.

Нагадаємо, дослідження посліду птиці допомагає проаналізувати її добробут.

Як повідомлялося, нерозчинна клітковина у раціоні птиці запобігає викльовуванню пір’я.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується