Ріпаковий пильщик знищує сходи озимого ріпаку на Черкащині — SuperAgronom.com

Станом на 20 вересня 2021 р., згідно з даними фітосанітарного аналізу, у посівах озимого ріпаку розпочалося відродження личинок ріпакового пильщика (несправжньогусениць).

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Несправжньогусениці довжиною 17-25 мм, брудно-зеленого кольору з чорною головою, без шипів і щетинок, по спині та боках проходять поздовжні синьо-бурі смуги. Розвиток залежно від погодних умов триває 25-40 діб.

Гусениці скелетують та об’їдають листкову поверхню рослин, залишаючи лише центральну жилку, внаслідок чого молоді рослини нерідко гинуть. Це призводить до зрідження чи повної загибелі посівів. Шкідник масово з’являється з настанням прохолодної погоди, особливо за високої вологості.

Також посіви озимого ріпаку заселяють такі небезпечні шкідники, як хрестоцвіті блішки (пошкоджують паренхіму листової поверхні), підгризаючі совки (зокрема, озима та оклична — підгризають стебла рослин).

 

«При досягненні шкідниками порогу шкодочинності (2-3 несправжньогусениці ріпакового пильщика і озимої совки на 1 м², хрестоцвіті блішки — 5 особин на 1 м²) у фазу розвитку озимого ріпаку — сходи 2-4 листки – утворення розетки необхідно провести крайові або суцільні обробки одним із рекомендованих інсектицидів, згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», — наголошують у Держпродспоживслужбі.

 

Нагадаємо, аграріїв попередили про поширення ріпакового пильщика полями Київщини.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується