Перець та баклажани показали стійкість до солоної води – AgroTimes

Група вчених з Пакистану, Саудівської Аравії, Китаю, Німеччини та Італії дослідили можливість поливати овочі прісною водою з додаванням морської. Найстійкішими виявилися перець та баклажани, яким не зашкодило навіть 20% морської води, повідомляється в журналі Agronomy 2021, передає портал www.mdpi.com.

Застосування морської води для вирощування сільськогосподарських культур давно вивчається, оскільки зменшує залежність сільськогосподарського сектора від прісної води та пропонує біозбагачену продукцію.

У дослідженні  вирощували овочі: баклажани, томати і перець з використанням сумішей прісної і морської води, а саме: 5%, 10% і 20%, позначені як обробки A, B і C відповідно.

Під час експерименту оцінювалися такі параметри: зростання врожаю, урожай біомаси, споживання води, ефективність водокористування, продуктивність води; фотосинтетические пігменти і параметри газообміну; концентрація мінеральних речовин і якісні характеристики; перекисне окислення ліпідів, вміст проліну і аскорбінової кислоти.

Продуктивність томатів помітно знизилася при застосуванні обробок B і C, в той час як зростання баклажанів і перцю не сильно постраждав при тих же концентраціях.

В цілому, результати показують, що певні концентрації сумішей морської води і прісної води показали відсутність значного впливу на якісні характеристики, концентрацію мінеральних елементів і продуктивність рослин баклажанів і перцю; проте рослини томатів показали чутливість до засолення.

Низькі концентрації морської води – 5% і 10% – можна вважати прийнятними для кращого живлення сільськогосподарських культур і органолептичних показників. Відповідно, результати цього дослідження будуть особливо корисні прибережним фермерам у вирощуванні овочів.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується