На Київщині виявили осередки поширення агресивного бур’яну – AgroTimes

На Київщині виявлено осередки засмічення узбіччя доріг, городів та полів малопоширеним агресивним бур’яном – золотарником канадським або звичайним.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

«Ця рослина почала поширюватись стихійно, в нашій місцевості рослина не має природних ворогів, її не їдять тварини. Золотарник виділяє токсичні речовини, які пригнічують інші рослини на ділянці, витісняючи дикі комахи-запилювачі, які не мають де розмножуватись», – зазначають фахівці.

Таким чином, золотарник дуже швидко завойовує величезні площі. Рослина – медонос, проте мед з золотарника слабо досліджений. Рослина є алергенною.

Нагадаємо, днями на Волині збільшили карантинну зону через поширення амброзії полинолистої.

Довідка

Золотарник канадський – трав’яниста багаторічна рослина висотою від 50 см до 2 м. Стебла прямі, стоячі, не розгалужуються. Пагони золотарника густо вкриті вузькими ланцетоподібними листям, розташованими по черзі. Листові пластинки опушені з нижнього боку і «голі» з верхньої. Краї зубчасті.

Коренева система розвивається горизонтально. Суцвіття утворюються на вершинах стебел і мають пірамідальну форму. Так як їх кілька, то всі разом вони формують широку волоть. Забарвлення квіткових пелюсток жовтий. Плоди золотарника канадського – сім’янки циліндричної форми. Для кращого поширення вони «оснащені» пучком щетинок. Завдяки такому пристосуванню вітер підхоплює насіння і забирає їх далеко від материнської рослини.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується