Як у господарстві «Основа-2» на Одещині підвищують урожайність озимої пшениці – AgroTimes

Завдяки внесенню восени нових мікро- та макроелементів у фермерському господарстві «Основа-2» (смт Любашівка Одеської області) підвищили урожайність озимої пшениці.

Про це AgroTimes розповів Вільям Петровський, агроном агропідприємства.

«Ми почали вносити восени нові мікро- та макро елементи, – пояснив агроном. – Це здорожчує собівартість виробництва зерна, але здешевлює його у валі у кінцевому результаті за рахунок врожайності, яка зростає на 10-20% залежно від погодних умов. Цього року в середньому ми отримали по 4,5 т/га пшениці, а на деяких полях урожайність сягала до 5,5 т/га».

Цього року в господарстві розраховують посіяти озиму пшеницю в оптимальні строки завдяки запасам вологи у ґрунті, що дозволить уникнути заселення посівів злаковою мухою і, відповідно, витрат на обробіток посівів інсектицидами.

Зважаючи на досвід минуого року, у цьому сезоні у господарстві восени планують застосувати лише рідке фосфорно-калійне добриво з фунгіцидними властивостями у фазі кущення.

Завдяки тому, що фосфор знаходиться у формі фосфіту, добриво застосовують у профілактичних цілях і задля захисту рослин від різних грибкових і бактеріальних хвороб.

Воно легко засвоюється рослинами, сприяє формуванню потужної кореневої системи і посилює зимостійкість рослин.

Навесні, після досягнення температури повітря +8С, проведуть другу обробку препаратом.

«Разом з тим, експерименти показали, що таке підживлення не має ефективності за застосування в засуху», – додав Вільям Петровський.

Раніше повідомлялося, як спосіб унесення добрив упливає на урожайність культур, у тому числі на урожайність озимої пшениці.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується