Чому Україна активно імпортує борошно з Білорусі?

На сьогодні до України активно імпортується борошно з Білорусі, що є дешевшим за українське. Тому хлібопекарським підприємствам з Чернігівської, Сумської та Київської областей, що є найбільш ближчими до білоруського кордону, дешевше купувати борошно з Білорусі ціна якого, разом з усіма митними процедурами, виходить на 15-20% нижчою за українську продукцію.

Про це повідомив директор Громадської Спілки «Борошномели України» Родіон Рибчинський в ефірі АгроФМ.

«Враховуючи цю ситуацію, в подальшому, я не здивуюся що ми зможемо побачити польське борошно в західних регіонах України. Тому що сьогодні склалася унікальна ситуація, коли продукція, що виробляється в Україні та згодом експортується, як-от пшениця чи соняшникова олія, є дорожчими в Україні, аніж в сусідніх країнах»,- повідомляє очільник профільної асоціації борошномелів.

Родіон Рибчинський також зазначив, що на сьогоднішній день попит на українську пшеницю на світовому ринку є дуже великим. Відтак сільгоспвиробнику не має різниці кому продавати це зерно – або трейдеру, або зернопереробнику, або ж, якщо мова йде про великі агрохолдинги, то вони займаються експортом самостійно.

«Саме тому ми працюймо з зернопереробниками в тих ринкових умовах, що склалися на сьогоднішній день – якщо пшениця коштує $285-290/тонну, то ми її і купуємо за такою ціною. При цьому собівартість борошна на 89-91% складається з вартості пшениці. Тому якщо ми ставимо питання: яка буде ціна борошна в поточному сезоні, то правильна відповідь: фактично такою, яка є ціна пшениці»,- зазначає керівник ГС «Борошномели України».

За інформацією Родіона Рибчинського, на сьогоднішній день ціна 1 тонни борошна в південних регіонах України доходить до 12 тис грн, а на півночі – 9,5-10 тис грн/тонну. Така різниця в ціні пояснюється особливістю ринка: чим коротше транспортне логістичне плече до портів, тим вища ціна зерна. Відповідно, більш віддалена від портів північна частина України має дешевшу ціна на зерно, та відповідно борошно, ніж південні регіони.

При цьому Родіон Рибчинський не виключив ситуації, що імпортне борошно до України може бути вироблене з пшениці, що була раніше закуплена в нашій країні, наприклад, Туреччиною.

«Якщо найближчим часом буде підписано Угоду про Зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною, то з великою ймовірністю, частина імпортного турецького борошна, що буде ввезена до України, буде вироблена саме з нашої пшениці»,- резюмує фахівець ринку.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується