Через глобальне потепління світовий врожай основних сільгоспкультур скоротиться втричі

Росія і США опинилися серед країн, чиї землі найсильніше постраждають від посухи на тлі глобального потепління. Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру Chatham House.

Як зазначається, втрати врожаю в цих регіонах до середини століття можуть стати новою загрозою для харчової промисловості в усьому світі.

Аналітики з Chatham House з’ясували, що з нинішніми темпами скорочення викидів вуглекислого газу продовольчі запаси не зможуть покривати потреби зростаючого світового населення.

«Фермерам доведеться виробляти на 50% більше продуктів, ніж зараз. В умовах близької глобальної катастрофи це неможливо — за прогнозами, посуха майже на третину скоротить урожай основних сільськогосподарських культур», — йдеться у звіті аналітиків.

Експерти вважають, що найсильніше до 2050 р. від нестачі вологи може постраждати сільське господарство в Західній Африці, США, Росії та Східній Європі. Росія і США ризикують через посуху щорічно втрачати по 40% врожаю пшениці. Крім пшениці сильно постраждають кукурудза, соя і рис.

 


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується