Цьогоріч Україна має зростання перехідних залишків сої в 2 рази – AgroTimes

Запаси сої на початку червня поточного року перевищували торішні (164 тис. тонн проти 129 тис. тонн відповідно).

Про це AgroTimes розповіла Анна Танська, керівник відділу локальних ринків «АПК-Інформ».

За її словами, попит переробників наприкінці сезону помітно знизився, а експортерів — так і не з’явився. Тож цьогоріч Україна має зростання перехідних залишків в 2 рази (86 тис. тонн проти 45 тис. тонн в сезоні, що завершився).

Наразі попри скорочення посівних площ під соєю в Україні, прогнози щодо її виробництва в 2021 році оптимістичні — через очікування на доволі високу врожайність.

Вона нагадала, що аналітики агенції «АПК-Інформ» прогнозують валовий збір більший за 3,7 млн тонн за середньої врожайності 25,7 ц/га, це на 19% та 23% відповідно більше за показники 2020/21 МР.

«Як ми добре знаємо, збільшення виробництва та запасів чинитиме тиск на ціни, проте ще зарано відкидати погодні ризики і ставити крапку в питанні якості цієї культури. До того ж свої корективи можуть внести ситуація на суміжних ринках соняшнику та кукурудзи», – зауважила Анна Танська.

Нагадаємо, експорт української сої може стати мінімальним за останні 7 сезонів. Також ми писали, що експорт органічної української сої зменшився на 18%.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується