До 15% сходів озимого ріпаку пошкоджено білокрилкою та попелицями — SuperAgronom.com

Аналітики Держпродспоживслужби провели щотижневий зріз фітосанітарного стану посівів озимого ріпаку та виявили значне поширення на полях білокрилки та попелиць.

Про це 16 вересня повідомили у прес-службі.

Скрізь у посівах озимого ріпаку триває шкодочинність хрестоцвітих блішок та біланів, осередково — несправжніх гусениць ріпакового пильщика, листоїда, капустяної молі, які в допороговій чисельності пошкодили до 11% рослин.

У Донецькій, Київській, Одеській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях у крайових смугах культури до 15% рослин заселено та пошкоджено білокрилкою, попелицями. Пошкодження рослин стримується токсикацією насіння.

На 3-29% обстежених площ культури відмічається ураження 1-5% рослин пероноспорозом (Чернігівська, Черкаська обл.), альтернаріозом та чорною ніжкою (Київська обл.). Надалі помірні температури та дощі сприятимуть розвитку і поширенню хвороб. За появи симптомів хвороб рослини обробляють дозволеними фунгіцидами. Озимий ріпак за наявності 3-5 блішок на 1 м², за теплої сонячної погоди захищають препаратами дозволеними до використання в Україні.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується