На полях під сівбу озимих відзначається ґрунтова посуха — Гідрометцентр

Агрометеорологічні умови першої декади вересня 2021 р. були задовільними для завершення вегетації і збирання пізніх культур, початкового росту і розвитку посівів озимого ріпаку, підготовки площ під сівбу озимих, накопичення цукрів в плодах і коренях. Та попри це у багатьох областях відзначається недостатнє вологонакопичення.

Про це повідомляється в щомісячному огляді «Укргідрометеоцентру», передає Latifundist.com.

Метеорологи зазначили, що накопичення запасів вологи в ґрунті під посіви озимих культур урожаю 2022 року майже не відбувалося через відсутність ефективних опадів. Однак розвиток ґрунтової посухи стримувався низькими температурами повітря і самого ґрунту.

 

«Станом на 10 вересня на призначених для сівби озимих культур площах спостерігалася ґрунтова посуха, зокрема в південно-східній частині країни, в Полтавській, Харківській, деяких районах Сумської областей. В цих регіонах запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту були менш як 10 мм, місцями орний шар був сухий зовсім», — прокоментували експерти.

 

За даними Укргідрометеоцентру, на решті території зволоження ґрунту достатнє і оптимальне, місцями задовільне. В цілому ж вологозабезпеченість посівів озимих культур цьогоріч сформувалась в Україні значно краще, ніж в попередні 5 років.

Також в Україні спостерігались заморозки, які були небезпечними для неприбраних теплолюбних овочевих культур, а також викопаних і неукритих бульбокоренеплодів.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується