Криптоспоридіоз протікає особливо важко в телят з імунним дефіцитом – AgroTimes

Інкубаційний період криптоспоридіозу в телят зазвичай триває від двох до п’яти діб, дуже зрідка – до 14, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Спочатку хворі телята відмовляються від їжі, у них розвивається діарея, депресивний стан, швидко зневоднюється організм, іноді буває здуття (бродильна диспепсія). Надалі телята худнуть і за ускладнення гинуть.

Особливо важко хвороба протікає у тварин з імунним дефіцитом. Саме від стану імунної системи залежать клінічна картина і результат хвороби.

Так, телята з досить сильною імунною системою за своєчасного лікування повністю одужують. У телят з ослабленою імунною системою хвороба розвивається дуже швидко й має важкий характер: прогресивна діарея з великою втратою рідини та прогресивним схудненням. Нерідко це закінчується летально або призводить до сильного зниження приростів маси тіла і, як наслідок, втрати селекційно-племінних якостей і вибракування під час бонітування.

За імунодефіцитних станів часто спостерігаються випадки ураження жовчного міхура й органів дихання, а криптоспоридіоз майже завжди ускладнюється іншими патогенами шлунково-кишкових розладів.

Як повідомлялося, специфічної профілактики криптоспоридіозу у телят поки що не існує.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується