В Україні потрібна законодавча база в галузі агрохімікатів, що відповідає сучасним технологіям та формам ведення бізнесу – думка

В поточному парламентському сезоні народні обранці мають приділити увагу законодавству, що регулює галузь пестицидів та агрохімікатів в Україні, зокрема, законопроєкту 4600 «Про захист рослин». Адже сьогодні  регулювання їх використання є проблемою в Україні.

Таку думку висловив екс-перший заступник голови Держпродспоживслужби України Владислав Седик сьогодні в ефірі АгроФМ. Деталі – читайте в ексклюзиві AgriGator.

Як повідомив фахівець, в Україні існує два етапи реформування цієї сфери.

«Перший етап – це законопроєкт №1586  «Про внесення змін до ст. 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати». Ця стаття містила норму, що обмежувала реєстрацію препаратів в Україні за відсутності реєстрації в інших країнах. Тож в Україні в рази зменшилася кількість інноваційних препаратів. Зараз законопроєкт 1586 прийнятий тому перший етап нами пройдено. В Україні починають реєструватися нові препарати і це дуже сприятливий клімат для подальшого розвитку всього сільського господарства, адже блокування  інновацій – це 5-6 кроків назад»,- вважає Владислав Седик.

На сьогодні, за словами екс-першого заступника голови Держпродспоживслужби, треба розуміти, що варто реформувати цю сферу з точки зору державного контролю, відповідальності суб’єктів господарювання. І це вже буде другим етапом реформи галузі. «Адже сьогодні в деяких аспектах ми йдемо вперед, а в деяких – залишаємося в 90-х роках минулого століття, тому що, наприклад, штрафні санкції накладаються за законом 1996 року. Тому сьогодні конче необхідно розпочати роботу над законопроєктом 4600, який гармонізує українське законодавство у галузі пестицидів та агрохімікатів з нормами ЄС і вводить сучасні механізми контролю»,- повідомляє Владислав Седик.

Він також зазначив, що сьогодні максимальна санкція за неправильне користування пестицидами та агрохімікатами в Україні – штраф у розмірі 170 грн. «Тому законодавству 1996 року потрібно сказати «Дякуємо» і назавжди розпрощатися з ним. Натомість потрібна нова законодавча база, що відповідатиме сучасним світовим технологіям, формам ведення бізнесу та сьогоденню в цілому»,- резюмує фахівець.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується