Робота для догляду за персиками створили в США – SEEDS

Догляд за садом потребує залучення багатьох ресурсів, зокрема, фізичної праці робітників. Щоб зменшити кількість працівників та скоротити витрати, власники такого бізнесу застосовують нові технології. Наразі існують роботи не лише для збору фруктів та кісточкових, а й для догляду за деревами. Одного з таких ботів створили в Сполучених Штатах в Інституті технічних досліджень Джорджії (GTRI), повідомляє SEEDS.

Робот запрограмований для догляду за персиковими деревами. Бот здатен обрізати дрібні гілки, а також проріджувати плоди. Допомагає машині в цьому LIDAR з вмонтованою 3D-камерою, пише AgroTimes. Орієнтується в саду робот завдяки системі GPS.

Наразі широкого застосування та виробництва такої техніки не запровадили. Бот працює дещо гірше за людей. Учені з Інституту технічних досліджень Джорджії поки що удосконалюють робота: триває навчання штучного інтелекту з метою кращого визначення гілок, які необхідно зрізати, та персиків, які краще зірвати, щоб вони не заважали рости іншим плодам. Також вдосконалюються інші технічні аспекти.

 

Зміна клімату та селекція зараз дозволяють вирощувати персики навіть у північних регіонах України. Господарства не лише розширюють площі садів під цими деревами, а й урізноманітнюють сортовий склад. Наприклад, у фермерському господарстві поблизу міста Мостиська (Львівська область) вирощують більш ніж 20 сортів кісточкових (персики, нектарини, інжирні персики) та експериментують з вирощуванням ківі.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується