Підприємець продає жимолость дорожче лохини – AgroTimes

Підприємець Андрій Ковальчук на Житомирщині купив 5-річні саджанці жимолості у фермера, що розкорчовував свою плантацію, розчарувавшись у збуті ягід. Цього року ягідник-початківець зібрав перший урожай жимолості і продав його по 200-350 грн/кг – дорожче лохини.

Про це Андрій Ковальчук написав у своїй колонці на AgroTimes.

«Знайомий підприємець свого часу посадив 20 гектарів жимолості, – розповів Ковальчук. – Потім розчарувався у ній, почав її корчувати та розпродувати саджанці. Він не бачив у ній перспективи. На той час ця культура була ще не популярна, не розкручена, і ніхто не хотів тим займатися. А якщо про ягоду не знають, то й зі збутом будуть проблеми».

Проте Андрій Ковальчук перспективу в жимолості бачив. І був переконаний, що це ягода майбутнього, яка за найближчих 5 років набере обертів і стане конкуренткою лохини на ринку. Тим паче, що вона найбільш рання ягода, яка достигає наприкінці травня.

Він у 2019 році придбав у цього підприємця саджанці, яким на той час було 5 років.

«Цього року ми вже проводили перший промисловий збір ягід. Усі наші сорти показали належну цукристість – понад 15% Brix. Я задоволений результатом, мої сподівання виправдались», – заявив він.

Ягоди жимолості продавали за ціною від 200 до 350 грн/кг, тобто на рівні з лохиною і навіть вище.

Попит гарний, Андрій Ковальчук планує розширювати плантації камчатської ягоди.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується