Ціни на сливи в Україні рекордно низькі – SEEDS

Цього сезону ціни на сливи в Україні найнижчі за останні чотири роки. Наразі кісточкові вартують на 53% дешевше ніж минулого року. Схожа ситуація і в сусідніх країнах. Так, в Молдові ціни знизились на 14%. а в Польщі – на 20%, повідомляє SEEDS.

Минулого року ціни були значно вищими, оскільки тоді значна части врожаю сливи була знищена через заморозки. Цього ж року врожай кращий. До того ж зросли площі садів під цією культурою. Усі ці фактори сприяли зменшенню котирувань, зазначають аналітики порталу EastFruit.

Наразі закупівельні ціни на сливу в середньому становлять 0,26 долара за кілограм. Ще два тижні тому ситуація була гіршою – тоді сливи реалізовували по 0,22 долара за кілограм.

Проблемою галузі в Україні, яка також спричиняє цінові коливання, є те, що слива для виробників – це переважно додатковий нішевий напрямок. Саме тому в господарствах розвиток технологій вирощування та зберігання перебуває переважно на низькому рівні.

Щороку Україна експортує в середньому 300 тонн слив. Утім, в більш вдалі роки, наприклад, у 2017 році українські виробники експортували 8 тис. тонн продукту. Такі коливання свідчать про те, що в країни є великий потенціал для нарощування обсягів виробництва, переробки та експорту сливи. Також внутрішній ринок України достатньо великий, тому облаштування місць зберігання сприятиме помітному нарощуванню потужностей галузі.

Одним з найбільших конкурентів країни на цьому ринку є Молдова, де виробництво сливи розвинуте краще. Наразі Молдова – найбільший виробник цих кісточкових у Східній Європі.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується