Розпочалася реалізація програми «Зелена країна», метою якої є висадження 1 млрд дерев

В Україні розпочалася реалізація програми «Зелена країна», вже є певні результати. Лісистість України має бути не менше 20%, сьогодні вона становить 15,9%. Про це в інтерв’ю ІА Інтерфакс розповів голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

«Ми досить швидко просуваємось у вирішення питання землі. Для висадки 1 млрд дерев потрібно приблизно 170 тис. га. Ми вже знайшли до 100 тис. га власних територій, які потребують залісення — це згарища, території, де ліси були знищені внаслідок різних факторів. Ще приблизно до 70 тис. га — це землі місцевої влади. Ми пропонуємо громадам: або давайте територію, ми вам посадимо дерева — буде ваш ліс, або передавайте нам ці території. Станом на сьогодні вже більше 20 тис. га в стадії передачі від громад до наших підприємств! І діалог продовжується», – сказав Болоховець.

Другим питанням він назвав фінансування.

 

Нам потрібно – 2 млрд грн на 3 роки. Абсолютно впевнений, що лісова галузь за рахунок детінізації та більш ефективної роботи здатна сама заробити ці кошти. І ми це зробимо», – зазначив він.

 

Щодо саджанців, то, за словами чиновника, заготівля насінного матеріалу зросла в декілька разів, створюється інфраструктури для масштабного висіву, будуються сучасні розсадники для вирощування якісного садибного матеріалу.

 

В цьому році ми суттєво збільшили висадки порівняно з минулими роками. В наступному році як мінімум вдвічі збільшимо висадку. Абсолютно переконаний, що завдання президента ми виконаємо», – сказав Болоховець.

 

Нагадаємо, що у червні в Україні розпочалася інвентаризація лісів.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується