Карантин через кукурудзяного жука запровадили в Житомирській області – SEEDS

Кукурудзяні поля під загрозою. Більш ніж 1 тисяча гектарів посівів в Житомирській області заражено західним кукурудзяним жуком. Це карантинний мікроорганізм. Він є обмежено поширеним на території України (список А-ІІ). Щоб запобігти подальшому розповсюдженню шкідника, Головне управління Держпродспоживслужби в області запровадило карантинні обмеження, повідомляє SEEDS.

“Нові вогнища поширення жука виявлено на території Житомирського та Бердичівського районів Житомирської області на загальній площі 421,84 га. На сьогодні загальна площа зараження західним кукурудзяним жуком, на території Житомирської області вже складає 1194,1 га”, – повідомили в регіональному управлінні Держпродспоживслужби.

Тепер в Житомирській області діють обмеження. Зокрема, заборонено вивезення об’єктів регулювання з карантинної зони, для переміщення територією України. Воно здійснюється лише за умови наявності карантинного сертифіката.

“Важливим фітосанітарним заходом є щорічне обстеження посівів кукурудзи маршрутно-візуальним методом з використанням феромонних пасток (1 пастка на 5 га). З метою локалізації та ліквідації західного кукурудзяного жука здійснюють низку заходів організаційного, фітосанітарного, агротехнічного, біологічного та хімічного характеру”, – зазначають в ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області.

Якщо ж говорити про інші типи небезпек у сільському господарстві, то таке небезпечне захворювання як африканська чума свиней відступає. Так, у 2018 році в Україні зафіксували 145 випадків АЧС, в 2019 році – вже 53, в 2020 – 28, а в 2021 – лише 11. Зараз небезпечними щодо АЧС вважаються такі області: Херсонська, Луганська, Запорізька та Харківська.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується