У 2020 році майже 50 % експортних зернових з України вивезли до Азії та Африки

Переважну частку аграрного експорту України складають зернові культури. Як повідомила голова аналітичної експортної групи UBTA Олександра Авраменко, виступаючи на презентації п’ятого «Аграрного портфоліо – 2021», найбільше зернових протягом 2020 року експортовано до Азії (25,2 %) та Африки (24,4 %). Третю сходинку рейтингу посіла Європа (19,5 %) з них до країн Євросоюзу було експортовано 19,3 % експортних зернових.

Проєкт «Аграрне портфоліо – 2021», реалізується з ініціативи Міністерства економіки України разом з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за підтримки Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA).

За словами Авраменко, серед учасників ринку нараховується 1908 компаній, які експортують зернові на зовнішні ринки і їх частка в експорті складає 43 %.

Варто зауважити, що перспектива постачань українських зернових на Близький Схід аналітики UBTA оцінюють, як вельми перспективний напрямок. У 2020 році до країн Близького Сходу Україна продала 16,8 % експортної продукції.

Нагадаємо, продаж аграрної продукції в інші країни за підсумками 2020 року приніс Україні $22 млрд, що складає 45% всього експорту України.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується