Завдяки змінам у структурі експорту, світова криза вже не завдасть удару по економіці України накшталт 2008 року – Сергій Фурса

Українська економіка суттєво змінилася в порівнянні з 2008 роком, коли світ поглинула глобальна економічна криза. Перш за все це відбулося за рахунок змін у структурі експорту. Адже тоді Україна експортувала, переважно, метал та залізну руду. Зараз структура українського експорту суттєво змінилася – аграрний експорт та експорт IT-технологій приносить співставну виручку з експортом продукції металургії. Таку думку висловив заступник директора компанії Dragon Capital Сергій Фурса  під час конференції «Ефективне управління агрокомпаніями», що відбулася 9 вересня в терміналі Z компанії «Агро Регіон».

Організаторами заходу виступили компанія «Агро Регіон» та Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

«Тому якщо в світі повториться криза 2008 року, то вона вже не завдасть такого удару по українській економіці. Чому? Річ в тім, що відмовитися від металу можна, але чи зможе відмовитися світ від пшениці чи кукурудзи? Певно, що ні»,- зазначає Сергій Фурса.

Крім того, на думку фахівця, сьогодні наша економіка більш стійка завдяки реформам, що проведені починаючи з 2014 року, зокрема, вільному курсоутворенню та очищеній банківській системі. «Разом з тим, це не означає, що Україна пройде кризу без втрат, але їх обсяг залежить від правильності тих, чи інших рішень з боку керівництва держави»,- пояснює Сергій Фурса.

На думку заступника директора Dragon Capital, «українці сьогодні живуть краще, ніж вони жили раніше з точки зору тривалості життя, доходів тощо».

«При цьому Україна залишається найбіднішою країною в Європі. І тут не має парадоксу. Адже всі речі поєднані один з одною»,- зазначає фахівець.

Говорячи про вплив коронакризи на економіку України, Сергій Фурса зазначає, що українська економічна система зазнала набагато менше втрат, ніж очікував минулого року Міжнародний валютний фонд (МВФ), який прогнозував скорочення економічного розвитку на 10%. За фактом економіка України впала на 4% в порівнянні з 2019 р. «1% з цих 4 – суто аграрний через поганий врожай. До речі, наша інституційна слабкість відносно того, що ми не змогли зробити нормальний карантин зіграла нам на руку – з точки зору економіки це надало нам «плюс»,- повідомляє Сергій Фурса.

Заступник директора Dragon Capital також звертає увагу, що в світі зараз дуже багато грошей. «При чому так багато та так дешево їх ніколи не було. Ці гроші вилазять звідусіль і вони хочуть просто кудись пролізти. Україна як держава може залучати ці кошти. І навіть граючи в популізм все одно ми отримаємо гроші, тому що, повторюся, їх дуже багато»,- зазначає Сергій Фурса, додаючи, що «перша ілюзія, що приходить в голову, коли ми говоримо про гроші, що лізуть до України – це 2008 рік і питання, чи не повториться сьогодні ситуація 2008 року в світі – це питання на 3 млн. доларів і вам ніхто не дасть на нього відповідь».

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується