Мелітопольська черешня має калібри, придатні для експорту – AgroTimes

Мелітопольська черешня сортів вище середньої врожайності в колекційних 20-37-річних насадженнях дає плоди калібром від 20 мм, поінформувала Людмила Толстолік, завідувачка відділу селекції та сортовивчення Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М. Ф. Сидоренка ІС НААН.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Міжнародним стандартом ЄЕК ООН FFV-13 щодо збуту і контролювання товарної якості вишні й черешні та ідентичним чинним українським ДСТУ, мінімальний діаметр (калібр) для плодів черешні вищого сорту становить 20 мм. Це, за нашими даними, залежно від щільності м’якуша відповідає масі плодів приблизно у 7–9 г., – пише в статті Людмила Толстолік. – У класифікаторі РЕВ такі плоди мають найвищі ранги — 8 і 9 (дуже великі). Це є розмір плодів сортів мелітопольської селекції вище від середнього рівня врожайності в колекційних 20–37-річних насадженнях навіть без зрошення (мається на увазі середня маса, максимальна, звісно, буде більшою).

Вчена доходить висновку, що мелітопольські сорти навіть за мінімального агродогляду відповідають сучасним міжнародним вимогам для плодів вищого сорту.

«Якщо згадати давні (радянські) часи, коли діяв ГОСТ 21922-76 «Черешня свежая. Технические условия», то вимоги до розміру були ще демократичнішими — розмір за найбільшим поперечним перерізом (калібр) для першого сорту (вищого тоді не виділяли) мав був бути не менш ніж 17 мм, а це 6,0–7,5 г, – додає вона. – Це середній розмір у наших немолодих колекційних насадженнях у високоврожайні роки (яким був, до прикладу, поточний 2021 рік, там, де сади не постраждали від весняного приморозку)».

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується