Закон про меліорацію земель: очільник аграрного комітету озвучив умови роботи об’єднання водокористувачів — АГРОПОЛІТ

Суть законопроекту 5202-д проста: передати у власність ОВК об’єкти крайньої меліоративної інфраструктури (насосні станції, інфраструктуру на полях та інше), тобто – у руки аграріїв, які використовують ці об’єкти для зрошення своїх полів. Про це повідомив народний депутат («Слуга народу»), голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Він додав, що у підпорядкуванні  Держводагенства залишаються магістральні та основні канали та інша важлива інфраструктура.

Важло, що аграрію не можуть відмовити у вступі в об’єднання водокористувачів. ОВК, отримані у власність структури, розвивають, ремонтують, будують нові. Тобто інвестують у їх розвиток власні кошти.

Також Микола Сольський пояснив умови прийняття рішень у об’єднанні водокористувачів:

 

Щодо голосування в рамках ОВК за прийняття рішень – воно двоетапне. Тобто для прийняття будь-якого рішення потрібно два рази за нього проголосувати.  Спочатку рішення голосується учасниками за механізмом, коли кількість голосів рівняється пропорційно кількості  землі, яка обробляється в цьому регіоні і яка обслуговується цією станцією. А другий раз, коли один член ОВК – дорівнює один голос. Тобто будь-яке питання має 2 рази бути проголосоване. Інакше рішення вважається не прийнятим», — повідомив він.

 

Нагадаємо, проект закону №5202-д «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» у першому читанні підтримали депутати Верховної Ради.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується