Марокко загострює конкуренцію на ринку томатів у Європі – AgroTimes

Щорічне збільшення експорту марокканських томатів у Європу на 3% на такий же відсоток зменшує частку іспанської продукції. Найбільша конкуренція відбувається на ринку Великої Британії, що вийшла з ЄС, повідомляє Eurofruit.

За дослідженням Рейсвік та Рене Гомерсбах з Rabobank, обсяги експорту свіжих помідорів з Марокко зростають з 2011 року. Це збільшується в середньому на 3% на рік. З іншого боку, частка Іспанія знижуєтьсяа такий же середній відсоток. Кількість помідорів, експортованих Нідерландами, залишається стабільною.

Марокканські помідори набирають все більшу популярність. Це не подобається кільком групам інтересів сільського господарства та політикам ЄС, особливо з Іспанії. У ЄС існує лобі для посилення правил імпорту марокканських помідорів. Зараз у цьому беруть участь і нідерландські групи інтересів.

Найбільша конкуренція між марокканськими та нідерландськими помідорами відбувається у Великобританії. Там Brexit ще більше прискорить збільшення частки марокканського помідора.

Марокко має досить обмежену позицію в ЄС та Великобританії. Воно займає приблизно 6% ринку. Це на ринку томатів 7 млрд кг. Франція купує найбільше марокканських помідорів – 320 млн кг. Далі йдуть Великобританія та Іспанія з 83 та 78 млн кг відповідно.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується