Китайці друкують штучну свинину на принтері – SEEDS

За минулий рік жителі Китаю спожили 86 мільйонів тонн м’яса. Це близько 30% усього світового попиту. У країні суттєво зріс попит на імпортовану свинину, оскільки через поширення африканської чуми свиней пропозиція цього виду м’яса на внутрішньому ринку помітно зменшилась. У такій ситуації китайський ринок зацікавлений у пошуку альтернатив традиційному тваринному білку. Такими альтернативами можуть стати рослинні замінники м’яса або так зване клітинне м’ясо, вирощене у лабораторіях.

Наразі створенням клітинного тваринного білка займається три китайські компанії. Одна з них, CellX, минулого тижня для свої інвесторів провела дегустацію свинини, надрукованої на 3D-принтері на базі м’язових клітин китайської чорної свині, повідомляє SEEDS. Зокрема, під час дегустації презентували фарш, який є міксом рослинних замінників м’яса та свинини, культивованої у лабораторії.

За ціною лабораторно вирощене м’ясо зможе конкурувати з традиційним уже в 2025 році, зазначив у коментарі для Reuters засновник CellX Ян Цзілян. У нещодавньому звіті McKinsey йдеться про те, що культивоване м’ясо може досягти повного співвідношення витрат на виробництво порівняно зі звичайним м’ясом, до 2030 року, оскільки промисловість штучних замінників тваринного білка збільшує масштаби та підвищує економічну ефективність виробництва.

Після виходу на ринок Китаю CellX планує продавати штучну свинину в інших країнах. Компанія вже залучила 4,3 млн доларів інвестицій.

“Наше бачення полягає в тому, щоб змінити спосіб виробництва м’яса. Це не тільки питання Китаю, це питання глобального масштабу. Ми повинні бути глобальною компанією”, – зазначає Ян Цзілян.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується