Як профілактувати криптоспоридіоз у телят – AgroTimes

Специфічної профілактики криптоспоридіозу у телят поки що не існує.

На цьому наголосив Іона Морару, співзасновник і керівник проєкту American Dairy Technology, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Та чи не найголовніше значення в профілактиці й ліквідації криптоспоридіозу телят має якісна дезінфекція приміщень, кліток і загонів, у яких містяться телята, зазначив він. Насамперед це ретельне прибирання, висушування й дезінвазія 10%-м розчином формаліну з багатоденною експозицією.

Однак найзгубнішого впливу на криптоспоридії можна досягти випалюванням звичайними газовими пальниками. Цей захід передбачає три етапи дезінфекції: механічне очищення поверхонь; випалювання очищених поверхонь за допомогою газового пальника; остаточне оброблення дезінфектантом. Стіни потрібно обов’язково побілити вапном.

Також особлива увага повинна приділятися гігієнічним заходам:

– утримання всіх телят окремо від дорослої худоби;

– виключення контакту з іншими ссавцями (регулярне проведення дератизації) і птахами в приміщенні для утримання телят;

– ретельний догляд і дезінфекцію інвентарю, що контактує з телятами, і кормами для них (зонди, посуд для приготування і випоювання молока, замінників натурального молока, комбікормів й інше);

– суворе дотримання персональної гігієни обслуговчого персоналу.

Рання профілактика хвороби полягає в тому, що з першого по п’ятий день у молоко індивідуально додається пробіотик. Починаючи з другого (третього) дня, застосовують внутрішньо індивідуально комплексний сульфаніламід (п’ять днів поспіль) або препарат на основі толтразурилу, галофугінона, діклазуріла  відповідно до інструкції виробника.

Профілактика з сьомого по 28-й день передбачає застосування всередину індивідуально одного з препаратів на основі ампроліуму, саліноміцину натрію, сульфадимезину або моненсину.

Нагадаємо, ооцисти криптоспоридій стійкі до багатьох дезінфектантів і хлорування води.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується