Компаніям, які займаються ЗЕД, варто укладати письмові договори, – юрист – AgroTimes

Українські компанії, які ведуть зовнішньо-економічну діяльність (ЗЕД), з метою можливого захисту власних інтересів, мають укладати договори у письмовій формі.

Про це розповів директор ТОВ «Юридична фірма «МБЛС» Андрій Машченко під час онлайн зустрічі «Чесний четвер. FOCUS: відкриваємо нові експортні та імпортні можливості».

Він нагадав, що українським імпортерам варто використовувати правила ІНКОТЕРМС. Вони, зокрема, передбачають правила переходу ризиків й розподілення видатків між сторонами контракту.

«Електронний документообіг набуває все більшого розповсюдження в міжнародній торгівлі. Використовувати електронну форму укладання договору рекомендує й Міжнародна торгова палата, зокрема, у вступі до правил ІНКОТЕРМС. Таку форму дозволяє й новітнє законодавство України», – зауважив Андрій Машченко.

За його словами, хоч Конвенція ООН з міжнародної торгівлі дозволяє укладати договори в будь-якій формі, навіть неписьмовій, проте законодавство України це забороняє. Наша країна, долучаюсь до Конвенції, зауважила, що положення щодо необов`язковості письмової форми міжнародного договору купівлі-продажу товару не застосовується у разі, якщо комерційне підприємство хоча б однієї зі сторон знаходиться в Україні.

«Тобто потрібен письмовий договір – сторони мають досягти згоди із всіх істотних умов договору. Згідно із законодавством України, це є предмет, ціна, строк договору тощо. Але ми з практичної точки зору рекомендуємо досягати письмових домовленостей щодо усіх умов договору, в тому числі порядку оплати за товар, переходу у власність, переходу ризику, відповідальності сторін, вирішення спорів тощо за правилами ІНКОТЕРМС», – пояснив фахівець.

Андрій Машченко рекомендував окремим письмовим документом прописати й обмін електронними листами попри те, що згідно міжнародного та національного законодавства такий обмін можливий.

«Юристам буде простіше захистити права клієнта, якщо у окремму документі будуть прописані права та обов`язки контрагентів», – підсумував він.

Нагадаємо, Мінекономіки працює над стратегією Експортно-кредитного агенства.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується