Чому дешевшають яблука? – SEEDS

Попри затримку сезону збору зимових сортів яблук в Україні, ціни на продукт стрімко знижуються. Серед причин такої ситуації на ринку – надлишок пропозиції літніх сортів, яблук урожаю 2020 року та імпортних позицій, повідомляє SEEDS.

Минулого тижня виробники яблук з західних та центральних областей України почали збирати яблука сорту “Гала”. Таким чином, збір почався на два тижні пізніше ніж зазвичай. Уже минулого тижня на Вінниччині ціна на фрукт становила 12 – 14 гривень за кілограм. Але за такою ціною можна було реалізувати лише яблука високої якості та привабливого товарного вигляду, повідомляє EastFruit. Загалом же ціни на перші партії яблук по країні коливались від 8 до 12 грн за кілограм. Наразі оптові ціни на сорт “Гала” найменші за останні три роки.

“З огляду на зміщення сезонів дозрівання основних ягід і фруктів в Україні в 2021 році, до початку осені на ринку спостерігалась велика пропозиція яблук літніх сортів, основним з яких до сьогодні залишається “Слава Переможцю”. Оптові ціни на літні яблука перебувають в діапазоні 0,22-0,41 долара за кілограм (6-11 гривень за кілограм). Другим важливим фактором є присутність на українському ринку великих обсягів імпортних і частково місцевих яблук врожаю 2020 року, для якнайшвидшої реалізації яких продавці все частіше йдуть на поступки покупцям. І саме ці чинники і пояснюють неактивну торгівлю зимовими яблуками нового врожаю, валовий збір якого може істотно перевищити показники минулого року”, – зазначає Олександр Хорев, керівник проєкту “АПК-Информ: овощи и фрукты”.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується