Як діагностують криптоспоридіоз у телят – AgroTimes

Криптоспоридіоз у телят можна діагностувати, починаючи з п’ятого дня життя й до 35-го з піком у 2-3-тижневому віці, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для аналізу відбирають свіжі фекалії або законсервовані 2,5%-м розчином калію дихромата чи 10%-м буферним розчином формаліну від хворих телят. Їх досліджують різними методами, найпоширеніший з яких – мікроскопія нативних мазків.

За негативних результатів дослідження або з метою збільшення в досліджуваному матеріалі концентрації ооцист застосовують флотаційні методи. Одночасне використання двох методів дозволяє виявити в калі навіть поодинокі ооцисти криптоспоридій.

Останнім часом у медичній практиці поширений високочутливий і специфічний метод непрямої імунофлюоресценції. Використовують і серологічні методи, які дають можливість диференціювати гостру інфекцію від хронічної. Але у ветеринарній практиці ці методи поки що не мають широкого застосування. Натомість активно використовуються імунохроматографічні експрестести, зазвичай для диференційованої діагностики неонатальних діарей у телят.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується