Українські аграрії намолотили історично рекордний врожай ранніх зернових – Роман Лещенко

Українські аграрії намолотили рекордний за всю історію врожай ранніх зернових — 44,8 млн тонн. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
За інформацією очільника аграрного відомства, аграрії завершили збирання ранніх зернових:
▪ пшениця — 32,8 млн тонн. Найвища врожайність на Хмельниччині — 65,2 ц/га;
▪ ячмінь — 10,9 млн тонн. Найвища врожайність на Київщині — 57,2 ц/га;
▪ горох — намолочено 570 тис. тонн.
“Мої вітання Одещині! Саме тут аграрії намолотили найбільше зерна — понад 4,1 млн тонн!
Безумовно, велике значення для досягнення цих результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році ґрунтово-кліматичні умови, а також державна підтримка”,- зазначив Роман Лещенко.
Очільник МінАПП також повідомив, що завдяки програмі «Доступні кредити 5-7-9 %» було розширено підтримку аграріїв: понад 26 млрд грн на рефінансування попередньо отриманих позик, на капітальні інвестиції та в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0 %. За 7 місяців 2021 року аграрії також отримали часткову компенсацію вартості вітчизняної с/г техніки та обладнання 546 млн грн, а у рамках державної програми здешевлення кредитів — 565 млн грн.
“Уперше аграрний сектор України отримав в такому обсязі доступний фінансовий ресурс!
Міністерство аграрної політики та продовольства України буде робити усе можливе, аби розширити цю підтримку до 1 % ВВП та закликає Міністерство фінансів України зберегти програму «Доступні кредити 5-7-9 %» на наступний рік”,- повідомив міністр.
Роман Лещенко також вважає, що враховуючи неврожай на інших континентах, кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України й посилює роль нашої держави у глобальній продовольчій безпеці. “Відповідно, агросектор за такої державної підтримки, у 2021-му році може сформувати понад половини обсягу валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП України”,- підкреслив очільник МінАПП.

Відповісти

Ваш email не публікується