На Херсонщині спалах американського білого метелика, — область заполонила гусінь

Листяні дерева на Херсонщині заполонила волохата гусінь — стався спалах розмноження американського білого метелика. Втім, від нього потерпає не тільки рослинність, а й люди, оскільки осоружна гусінь лізе в будинки й господарські будівлі.

Про це пише Голос України.

«Особливо від цього потерпають відпочивальники у старих дерев’яних будиночках без протимоскітних сіток на вікнах та дверях: прониклі туди через шпарини листоїди безцеремонно лазять по стінах, шафах із харчами, і навіть по ліжках повзають. І все тому, що власники зелених насаджень вчасно їх не обробили інсектицидами від ненажерливого шкідника, що залишає по собі голі дерева, обтягнуті павутинням коконів», — йдеться у матеріалі.

Фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області вже провели моніторинг стану насаджень площею 3,6 тис. га на території області. З них на 2,3 тис. га (також і в самому Херсоні) виявили осередки розмноження гусені американського білого метелика, й оголосили карантин.

«Гусінь тепер треба терміново збирати, обрізаючи вражені гілки, та спалюючи їх. Інакше дерева просто загинуть, і це матиме спустошливий ефект. Адже американський білий метелик паразитує на трьох сотнях плодових та декоративних порід, особливо полюбляючи шовковицю. Пересувається він на значні відстані, тож незабаром вогнища розмноження шкідника можуть виявити у сусідніх регіонах», — наголосили в Держпродспоживслужбі.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується