Не всі земельні угоди після відкриття ринку землі стосуються купівлі-продажу, – думка – AgroTimes

Офіційну статистику щодо земельних угод не варто розцінювати як кількість правочинів щодо купівлі-продажу землі.

Про це онлайн-вебінару «Два місяці роботи ринку землі: інформація з перших рук» повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (2019-2020), фахівець із земельних відносин Денис Башлик.

«Правочини не є виключно актами купівлі-продажу. Правочини влючають в себе спадщину, включення землі, призначеної для ведення особистого сільського господарства в статутний капітал тощо», – зауважив Денис Башлик.

Він нагадав, що згідно чинного законодавства, забороняється купівля-продаж або відчуження в інший спосіб на користь юридичних осіб земельних ділянок, які перебувають у приватній власності і віднесені до земель для ведення товарного сільгоспвиробництва, ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв).

«Такий ринок існував і раніше. Якщо відкрити моніторинг земель за 2014 рік, побачимо аналогічну кількість правочинів, які здійснювалися за умов мораторію», – констатував Денис Башлик.

Нагадаємо, у МінАПК назвали середню ціну за гектар землі сільгосппризначення. Також ми писали, що найчастіше купують землю по 31,5 тис. грн/га.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується