Безкоштовні персики: фермер з Закарпаття запрошує до свого саду – SEEDS

Цього року врожай абрикос і персиків у Закарпатській області постраждав через весняні заморозки. Утім, фермеру Миколі Петруню вдалося врятувати свій сад з допомогою технологій захисту. Тепер він запрошує місцевих жителів безкоштовно скуштувати врожай, або ж забрати персики додому, придбавши їх за півціни, повідомляє SEEDS.

Сад Миколи Петруня молодий. Фермер заклав його 6 років тому. На порівняно невеликій ділянці (5 гектарів) ростуть сливи, персики, абрикоси.

Ранні кісточкові господарство продавало оптом на ринках і постачало для магазинів. Для цього фрукти зривають ще недостиглими, аби вони довше зберігались та не пошкоджувались під час транспортування. Утім, Микола Петрунь говорить, що достиглі на сонці персики набагато смачніші. Саме тому фермер вирішив продавати пізні сорти кісточкових повністю достиглими прямо з саду. Відвідувачі можуть досхочу їсти плоди в саду – це безкоштовно. Ті ж хто хотіли забрати персики чи абрикоси додому, могли нарвати їх собі та купити за півціни.

Врятувати урожай кісточкових Миколі Петруню вдалось за допомогою газової установки. Також в саду застосовується крапельний полив та органічні добрива.

“Навесні, якщо я бачив, що ночі прохолодні, йшов гріти дерева. Купив газову установку до трактора. Вона допомогла врятувати врожай”, – розповідає власник саду.

 

Сезон пізніх персиків та абрикос добігає кінця. Тепер на черзі сливи. Фермер планує продавати їх також з саду і запрошує всіх охочих нарвати собі плодів.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується