Срібляста мульча найкраща для перцю, червона – для томатів – AgroTimes

Квентін фон Берген, голова сімейного овочевого бізнесу і ферми в штаті Іллінойс, США, провів експеримент, у якому довів, що використання сріблястої мульчі сприяє збільшенню плодів перців, а червоної – ще й більш інтенсивному забарвленню томатів та, відповідно, кращим їх продажам.

Про це повідомляє GrowingProduce.

За порадою фахівців Іллінойського університету фермер спробував замульчувати червониим пластиком ґрунт під томатами і сріблястим – під рослинами перцю. Потім дослідники порівняли характеристики кожного покриття з традиційним чорним пластиком в якості мульчі.

«За підсумками сезону ми зібрали найяскравіші томати на ділянках з червоним пластиком в порівнянні з результатами, отриманими з ділянок, де пластик був чорним», –  каже фон Берген.

Срібна мульча показала на перці найкращий результат – тут були більші плоди і менше проблем зі шкідниками. Хоча чорний пластик виконує завдання по утриманню вологи і придушення бур’янів, урожай на срібній мульчі був об’єктивно кращим, нехай матеріал і коштував дорожче.

«Відбите світло захищає від комах. Урожай також отримав вигоду з того, що на ранніх етапах розвитку отримував додатковий сонячне світло», – пояснив фермер.

Міністерство сільського господарства США опублікувало окреме дослідження (1998 р), в якому було виявлено аналогічну перевагу відбитого світла для червоної мульчі. Врожайність помідорів на червоному пластиці збільшилася на 20% в порівнянні з чорним покриттям. За даними Міністерства сільського господарства США, червоний допомагає відображати дальнє червоне світло, який корисне для фотосинтезу.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується