Ооцисти криптоспоридій стійкі до багатьох дезінфектантів і хлорування води – AgroTimes

На деяких молочних фермах існує постійний високий ризик зараження ооцистами криптоспоридій приміщень, територій і обладнання.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Паразити можуть лишатися життєздатними понад рік у ґрунтах, на пасовищі та у воді. Збереження й поширення зумовлені високою стійкістю збудника криптоспоридіозу у зовнішньому середовищі до впливу різних чинників, зокрема температурних коливань.

Ооцисти криптоспоридій зберігають інвазивність у воді за температури +15 °С протягом семи місяців, а на поверхнях обладнання, предметах догляду, в підстилці – від двох до 18 місяців.

Крім того, паразитам властива неймовірно велика репродуктивна здатність – 1 г фекалій може містити понад 1 млн ооцист.

Оскільки ооцисти стійкі до багатьох дезінфектантів і хлорування води, це значно ускладнює контроль та інактивацію збудника хвороби. Деякі ооцисти, а саме з тонкою оболонкою, виділяються з організму не в повному обсязі. Тому частина їх може лишатися в організмі теляти і знову його заражати, тобто призводить до аутоінвазії. Всі ці особливості збудника слід ураховувати за планування й проведення лікувальних і профілактичних заходів.

Як повідомлялося, в Україні найвища захворюваність ВРХ на ензоотичний зоб спостерігається на окремих територіях західної та північно-східної біогеохімічних зон.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується