Юрист порадив укладати окремий письмовий документ щодо міжнародної торгівлі – AgroTimes

Варто укладати окремий письмовий договір, навіть у електронній формі.

Про це розповів директор ТОВ «Юридична фірма «МБЛС» Андрій Машченко під час онлайн зустрічі «Чесний четвер. FOCUS: відкриваємо нові експортні та імпортні можливості».

За його словами, міжнародна торгівля починається з перевірки контрагента, що є обов`язковим етапом. Адже потрібно відшкодувати збитки у разі, коли партнер не хоче виконувати умови контракту належним чином.

Експерт нагадав, що порядок взаємовідносин задекларований у Віденською конвенцією ООН щодо міжнародної торгівлі від 1980 року. Ця конвенція набула чинності для України у 1991 році. Учасниками конвенції наразі є більш ніж 80 країн світу. Конвенція встановлює порядок укладання й розірвання угод та порядок виконання договорів, а також порядок відшкодування збитків у разі невиконання умов контракту.

«Хоча конвенція ООН дозволяє укладати договори у будь-якій формі, законодавство України це забороняє. Отже, потрібен письмовий договір, але сторони мають дійти згоди щодо істотних умов договору: предмет, ціна договору та його строк. З практичної точки зору ми пропонуємо викладати у письмовій версії договору досягати усіх важливих умов щодо порядку ризику та посилатися на норми, які вже знає весь світ: порядок оплати за товар, порядок переходу власності на нього, відповідальності, питання вирішення спорів та ризикових умов тощо», – зауважив Андрій Машченко.

За його словами, варто укладати окремий письмовий договір, навіть у електронній формі, адже згідно із законодавством України та міжнародними договорами є можливим.

«Права клієнта буде легше захистити, якщо буде такий окремий документ», – підсумував Андрій Машченко.

Нагадаємо, Україна посилює співпрацю з GAFTA щодо торгівлі зерном.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується