Фермери на Вінниччині випробовують електропастухів – SEEDS

Для будь-якого бізнесу актуальним є питання трудових ресурсів. Особливо гостро воно розглядається представниками малого бізнесу. Утім, сучасні технічні засоби дозволяють замінити працівників. Наприклад, на ферму, де утримують кілька десятків корів, набагато вигідніше закупити електропастухів, ніж найняти людину. У цьому переконалися жителі села Тютюнники на Вінниччині, де череду на площі 5 гектарів “охороняє” електричний струм, повідомляє SEEDS.

Дроти працюють як від сонячної батареї, так і від акумулятора. Напруга “пастуха” – 12 вольт. Така напруга цілком безпечна для великої рогатої худоби. Спочатку корів час від часу било током, тепер тварини звикли і не підходять близько до огорожі. Така система вартувала 13 тисяч гривень. Селяни купили та встановили її разом. Якщо порівнювати з зарплатнею пастуха, то інвестиції в електричну огорожу повернулися за півтора місяця, розповідають селяни.

 

Нагадаємо, що в Україні є корови, молоко яких ні в кого не викликає алергії. У Сумському національному аграрному університеті у 2020 році вперше в Україні розпочалися наукові дослідження, які дозволили виявити корів з генотипом А2. Ці тварини продукують безпечне гіпоалергенне молоко. Під час досліджень виявилося, що деякі породи корів мають особливий генотип, який дозволяє їм давати молоко, що не викликає алергії на білок казеїн та ускладнень з боку травної системи. Крім того, вживання такого молока запобігає розвитку інфекційних хвороб, захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету І типу.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується