Дезінвазія ефективна для профілактики гельмінтозів у птахогосподарствах – AgroTimes

Стратегія профілактики гельмінтозів у промисловому птахівництві базується на комплексі заходів, спрямованих на ефективне знешкодження збудників на різних етапах їх розвитку. Одним із найдієвіших з них є дезінвазія – знешкодження збудників інвазійних захворювань у довкіллі, пише журнал «Наше птахівництво».

Знезараження джерел інвазії розриває ланку епізоотичного ланцюга гельмінтозних захворювань, не допускаючи інвазування кінцевих живителів.

У промислових зонах птахофабрик дезінвазія обов’язково проводиться у приміщеннях та на обладнанні, інвентарі та всіх предметах догляду за птицею, на вигульних майданчиках, пташиному посліді.

Дезінвазію здійснюють за допомогою фізичних або хімічних засобів. Її ефективність зростає за комплексного застосування.

Систематичне механічне видалення будь-якого забруднення, зокрема посліду, з пташників, обладнання та предметів догляду, запобігає критичному накопиченню інвазійної стадії у навколишньому середовищі. Ретельне механічне очищення – запорука подальшої ефективної дезінвазії.

Занурення поверхні, контамінованої збудниками інвазійних захворювань, у кип’ячу воду, забезпечує 100%-ве знешкодження за 2-5 хвилин, тоді як низькі температурні показники, інсоляція несприятливо впливають на інвазійну стадію збудників паразитозів.

Проте зазначені фізичні засоби дезінвазії у промисловому птахівництві на відміну від дрібнотоварного часто неможливі, тому ефективніше та зручніше застосувати хімічні препарати. Вони повинні відповідати таким вимогам:

– виявляти максимальну ефективність за невисоких (2-5%) концентрацій за експозиції 3-6 годин;

– мати високий поріг екологічної безпеки, не мати токсичного впливу на поголів’я та обслуговчий персонал;

– разом із широким спектром дезінвазійної дії проти збудників основних паразитозів мати бактерицидні, віруліцидні та фунгіцидні властивості.

Як повідомлялося, озон знищує всі мікроорганізми в кормах для птиці в сотні разів швидше, ніж інші дезінфектанти.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується