До жовтня завершують підготовку горіхового саду до зими – AgroTimes

До середини серпня бажано завершити заплановане підживлення горіхового саду. Ві кінці серпня завершують полив, у вересні – підгортають молоді саджанці, у жовтні – обробляють мідьумісними препаратами. За потреби роблять вологозаряд на зиму.

Про це в журналі «Садівництво по-українськи» розповідає Олександр Болкісєв, директор компанії «Трейднатс» (Одеська область).

Він розповідає про комплекс дій з підготовки горіхового саду до зими, яку розпочинає вже зараз.

До кінця серпня треба вдруге провести зелені операції, прищипування, прибрати точку росту, щоб гілки, які виросли за цей сезон, зупинилися в рості. Річний приріст має визріти до зими, щоб вони не боялися заморозків. У кінці серпня потрібно також закінчити полив, тому що він також впливає на вегетацію – гілки ростуть далі. Якщо саджанці ще молоді, 1–2 року, у вересні їх потрібно підгорнути, сформувати пагорби, щоб не дати замерзнути кореневій системі. У жовтні, коли листя вже впало, можна перед зимою провести профілактичну обробку мідьумісними препаратами.

«Але це на розсуд кожного агронома, – зауважує горіхівник. – Якщо буде посуха восени (минулого і позаминулого років вересень і жовтень у нас були дуже сухими), можливо, знадобиться вологозаряд на зиму. Якщо ґрунт при входженні в зиму пересушений, дерева погано зимують. За потреби потрібно зробити санітарне обрізування обламаних вітром гілок і видалити їх із саду».

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується