Ґрунт для кавунів починають готувати після збирання попередника – AgroTimes

Що раніше буде зібраний попередник, тим більше залишиться часу, щоб підготувати ґрунт до наступного сезону, радить агроном-консультант Валерій Помазнюк.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Спершу проводиться дискування та лущення стерні, – уточнює спеціаліст. – За наявності багаторічних бур’янів (осоту, молочаю, гірчаку) у фазі появи розетки проводять повторне лущення на глибину 10–12 см».
Якщо реакція ґрунту на кислотність має високе pH, то треба запланувати внесення фосфогіпсу – мінерального добрива, яке застосовується для меліорації солонців, розлужнення та розсолення ґрунтів. Внесення краще провести ближче до часу оранки нормою від 2 до 5 т/га залежно від рівня pH.

Після дискування Валерій Помазнюк радить почекати опадів, щоб подивитися, які піднімуться бур’яни. Якщо багато осоту, молочаю, гірчаку, свинорию, пирію, то слід провести обробку гліфосатами. Але варто взяти до уваги, що ці препарати працюють лише за температури 5 °С і вище. Далі треба вичекати, поки точки росту не почнуть жовтіти, і зробити глибоку (на 27–32 см) оранку або безвідвальний обробіток. Крім того, фахівець рекомендує провести культивацію та внести суперфосфат і сульфат амонію, які за зиму не вимиваються.

Навесні, особливо за вирощування на богарі, важливо зберегти вологу, тому проводять раннє боронування і за результатами аналізу ґрунту, який був зроблений восени, вносять NPK. Найпростіший варіант — 200–400 кг/га нітроамофоски. Через 5–7 днів після цього проходяться культиватором на глибину 12–14 см.

Оскільки баштанні культури висівають (чи висаджують) доволі пізно, є можливість спостерігати за полем. Щойно з’являться бур’яни, слід застосувати гербіциди суцільної дії на кшталт Раундапу та Урагану. Така обробка можлива за 2–3 тижні до посівів. Остання культивація, яку проводять — передпосівна, на глибину загортання насіння.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується