Технологія точного зрошення яблунь: що варто знати садівнику для отримання високого та якісного врожаю

Технологія точного зрошення яблунь надає можливості підтримання ідеальної вологості ґрунту. Це повністю виключає стреси саджанців від нестачі вологи або перезволоження та сприяє  максимальній врожайності саду. Таку думку висловив Владислав Разкевич, керівник компанії «Евкаліпт Р», що займається інжинірингом зрошувальних систем.

Як зазначає Владислав Разкевич, запровадження технології точного зрошення у яблуневих садах надає можливість повного контролю за витратою ресурсів на зрошення і фертигацію, що в свою чергу, впливає на майбутню врожайність та якість продукції садівництва.

За словами керівника компанії «Евкаліпт Р», особливістю сучасних систем моніторингу для контролю зрошення є, передусім, профільне вимірювання вологості грунту – воно проводиться безперервно на кожні 10 см глибини коріння.

«Таке вимірювання дозволяє, зокрема, отримати інформацію  про ґрунт і якість води в ньому – поточні температуру, вологість, влагоємність, швидкість просочування води. Крім того, система моніторингу надає дані про діяльність кореневої системи рослини – розвиток, глибину, водоспоживання. За допомогою даної інформації в подальшому ми  визначаємо діапазон найкращої вологості в ґрунті та плануємо цикли поливу»,- пояснює нюанси технології Владислав Разкевич, додаючи, що технологія ефективна в будь-якому ґрунті, адже вона базується на реальних даних, що взяті безпосередньо з тієї локальної території, на якій розміщено сад та з урахуванням погодних умов даної локації.

Фахівець з точного зрошення також зауважує, що тимчасові стреси під час розвитку плодів та недостатня вологість зменшують врожайність яблуневих садів. Крім того, нестача вологи негативно відображується на подальшій якості яблука.

«Автоматизація системи зрошення гарантує точний полив за заданими параметрами та мінімізує вплив людського фактору на результат»,- зазначає Владислав Разкевич.

«Тому сьогодні питання полягає не в тому, чи може сучасний садівник дозволити собі систему точного зрошення, а в тому, чи може він обійтися без неї»,- впевнений керівник компанії «Евкаліпт Р».

Компанія «Евкаліпт Р» працює на ринку інжинірингу в галузі зрошувальних систем з 2004р. Сьогодні в портфелі компанії – понад 1 тис. успішно реалізованих проєктів в Україні, Білорусі, Грузії, Молдові, Туреччині та країнах Середньої Азії.

При цьому «Евкаліпт Р» є постачальником обладнання від провідних компаній в галузі точного зрошення з США, Греція, Італія, Ізраїль, Австралія, а також має власне сучасне виробництво обладнання та надає послуги з проєктування та обслуговування зрошувальних систем.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується