Популярність точного землеробства в Україні стрімко зростає: названо причини — SuperAgronom.com

У цьому році кількість запитів на дослідження ґрунтів для точного землеробства значно збільшилася. З кожних 5 звернень в лабораторію, 3 — з точного землеробства.

Про це розповіла засновниця лабораторії «Агротест», к.х.н. Катерина Губіна в коментарі для Latifundist.com.

За її словами, попит на стандартний аналіз ґрунтів для традиційного землеробства залишається незмінним, при цьому збільшився інтерес до дослідження ґрунту для точного землеробства. Така ситуація свідчить про зростання професійного рівня і підготовки сільгосппідприємств, адже для використання технології точного землеробства потрібна хороша підготовка (спеціальна техніка, програмне забезпечення, IT-служба і т.д.).

 

«Врожайність, яку закладають аграрії, базується на аналізі кожної конкретної ділянки поля. Тобто, точне землеробство базується на потенціалі ґрунту, який можна дізнатися виключно методом його аналізу», — прокоментувала пані Катерина.

 

Засновниця лабораторії «Агротест» вважає, що підвищений інтерес до точного землеробства в цьому році обумовлений декількома факторами:

    • сприятливі погодні умови і, як наслідок, хороший урожай дозволили аграріям акумулювати кошти, щоб інвестувати в точне землеробство;

 

    • сільгоспвиробники зацікавлені в підвищенні врожайності вирощуваних культур, в тому числі, завдяки застосуванню нових технологій;

 

    • зростання цін на добрива (яке продовжиться) стимулює аграріїв шукати оптимальні варіанти їх використання;

 

    • технічна і технологічна підготовленість ряду операторів ринку до впровадження точного землеробства на своїх підприємствах.

 

Нагадаємо, що на думку фахівця з аналізу грунту, директора лабораторії «Агротест» Олега Маслова, найоптимальніший час для проведення аналізу ґрунту — після збирання врожаю.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується