Вчені планують відлякувати комах-шкідників запахом хижих комах – AgroTimes

Концентрований «запах страху», що виробляється хижими комахами, можна використовувати як природний засіб від шкідників рослин, усуваючи потребу в потужних інсетицидах, дослідили вчені Університету штату Пенсильванія (США).

Про це йдеться у повідомленні Американського хімічного товариства (ACS).

Група вчених Університету штату Пенсильванія на чолі з докторкою Сарою Германн розробивши природний відлякувач травоїдних комах.

«Хижі комахи, які харчуються травоїдними комахами, виділяють запахи, які можуть відчувати шкідники. Ці запахи змінюють їх поведінку і навіть фізіологію; вони починають діяти таким чином, щоб уникнути потрапляння в їжу», – пояснюють автори.

Дослідження докторки Германн показало, що попелиця та інші травоїдні комахи уникають полів і садів, якщо відчувають хижаків поблизу. Мало того, вплив сигналів, які випромінюють сонечка, також уповільнює швидкість розмноження попелиці та збільшує їх здатність випускати крила. Обидві ці дії спрямовані на уникнення загроз.

За допомогою газової хроматографії з мас -спектрометрією, вчені ідентифікували окремі компоненти аромату сонечка. Виявилося, що попелиці найсильніше реагують на метоксипіразини, такі як ізопропілметоксипіразин, ізобутилметоксипіразин та сек-бутилметоксипіразин.

Після ідентифікації цих речовин Германн та її команда взялися за створення спеціальної ароматичної суміші, яку можна було б розповсюдити по полю чи саду за допомогою розпилювачі. Наразі ефективність їх розчину підтверджена вченими в лабораторних умовах.

На наступному етапі експерименту вони планують провести польові випробування розроблених ароматів. Вони також планують визначити асортимент розпилючачів та їх ефективність проти інших шкідників та різних видів сільськогосподарських культур.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується