В Україні введено заборону на вилов азово-чорноморських кефалей

З 20 серпня розпочалася заборона на промисловий та любительський вилов азово-чорноморських кефалей в період їх масового нересту. Враховуючи рекомендації Одеського центру ПівденНІРО, заборона триватиме з 20 серпня по 10 вересня у Чорному морі, причорноморських лиманах і затоках у зонах контролю Чорноморського басейнового управління Держрибагентства та Управління Держрибагентства у Миколаївській області.

Про це йдеться у відповідних наказах Чорноморського та Миколаївського рибоохоронних патрулів. З документами можна ознайомитись за посиланням, повідомили в Держрибагентстві України.

Основна мета заборони – створити оптимальні умови для відтворення азово-чорноморських кефалей.

Розрахунок за незаконний любительський вилов кефалі здійснюватиметься відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Компенсація за один екземпляр кефалі становить 595 грн.

До азово-чорноморських кефалей відносяться три види риб: гостроніс, лобан та сингіль. Вони вважаються одними з найкрасивіших і швидких риб Чорного моря. Це зграйний вид риби, що віддає перевагу теплій воді. Кефаль не вимоглива до кисневого балансу і солоності води. Її життя проходить у морях, затоках, лиманах і гирлах річок.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується