У трьох областях України виявили карантинного шкідника – AgroTimes

Карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука виявили у Закарпатській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Про це йдеться у звіті Держпродсоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Нині фітофаг шкодить на 10-18% обстежених посівів кукурудзи за чисельності 1-3 екземпляри на рослину.

Як відомо, личинки західного кукурудзяного жука обгризають корінці молодих рослин кукурудзи зовні або перегризають їх, вгризаються в паренхіму товстих коренів, іноді й у підземну частину стебел, вигризаючи в них ходи.

На листку жуки вигризають смужками паренхіму між жилками, листя набуває білуватого кольору, що нагадує пошкодження хлібної п’явиці, на волоті виїдають пиляки, що значно зменшує кількість пилку, а на качанах з’їдають чи перегризають нитки приймочок.

Перегризені нитки осипаються й добре помітні на ґрунті поблизу пошкоджених рослин. У період наливання – молочної стиглості зерна жуки прогризають оболонки оголених на верхівках качанів зерен і виїдають їхній уміст.

Якщо не вживати заходів щодо запобігання поширенню західного кукурудзяного жука, то за 5-10 років його кількість може призвести до абсолютно нерентабельного вирощування кукурудзи в усіх областях України.

Як повідомлялося, вчені винайши новий підхід у боротьбі із західним кукурудзяним жуком.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується