Низькоенергетичні раціони знижують собівартість виробоництва яєць – AgroTimes

Зниження рівня обмінної енергії в раціоні за збереження балансу поживних речовин в ньому і збільшення добової норми корму збільшує рентабельність виробництва яєць.

Про це повідомляє журнал «Наше птахівництво».

«Вартість кормосумішей зменшується прямо пропорційно зниженню рівня обмінної енергії в них. Так, вартість 1 т корму за рівня енергії 200 ккал знизилася на 48,0%. Незважаючи на більше споживання корму несучками, які одержували низькоенергетичні раціони, загальна вартість спожитого ними корму була нижчою на 27,0–51,1%», – наголошується в статті.

Розрахунок економічної ефективності використання низькоенергетичних раціонів показав, що зі зменшенням рівня енергії можливе зниження яєчної продуктивності і маси яєць, але водночас знижуються і витрати на їх виробництво. В результаті чого рентабельність виробництва продукції зростає.
Вчені провели дослідження з визначення допустимих меж зниження рівня обмінної енергії в раціоні курей-несучок яєчних кросів внаслідок його оптимізації та збільшення добового споживання корму.

Рівень обмінної енергії в контрольній групі становив 280 ккал, у другій, третій, четвертій і п’ятій дослідних групах становив 260 ккал, 240 ккал, 220 ккал і 200 ккал відповідно. Рівень поживних речовин у дослідних групах оптимізували шляхом перерахунку кількості корму, який поїдала несучка.

За результатами проведених досліджень встановлено, що згодовування низькоенергетичних кормосумішей не позначається негативно на життєздатності курей-несучок. За 60 тижнів життя курей збереженість в дослідних групах була більшою на 2–8%, ніж у ровесниць контрольної групи. Жива маса в курей у дослідних групах була меншою, як порівняти з контрольною групою усіх вікових періодів, на 10,1–12,0%. Втім, зниження рівня обмінної енергії в 1 кг корму призводить до меншого відкладення жиру в організмі курей. Уміст абдомінального жиру в курей, які споживали раціон зі вмістом обмінної енергії в 100 г корму 200 ккал і 220 ккал, був на 44,2–56,3% меншим, ніж у курей контрольної групи.

Зменшення рівня обмінної енергії в раціоні курей-несучок призвело до більшого споживання корму.

Споживання корму несучками зростало пропорційно зниженню рівня обмінної енергії в кормосумішках.

Так, середньодобове споживання корму птицею п’ятої групи становило 148 г на голову, що на 41,7 г більше, ніж в контролі. За використання низькоенергетичних рецептів інтенсивність несучості курей-несучок за 10 місяців продуктивного періоду становила 78,5–82,4%.

Дані досліду свідчать про тенденцію до зниження маси яєць в четвертій і п’ятій дослідних групах у порівнянні з контрольною групою в середньому на 0,9–1,4г або на 1,5–2,3%. Маса яйця за 60 тижнів корелювала з  живою масою курей в цих групах. Середня маса яєць у курей, які споживали раціон зі вмістом обмінної енергії в 100 г корму 260 ккал і 240 ккал, перебувала на рівні контролю 60,2 г. У курей, які отримували низькоенергетичні корми, маса органів травлення — м’язистого і залозистогошлунків, а також кишківника, були значно більшою, ніж у курей контрольної групи.

Дані біохімічного аналізу печінки курей як у 40 тижнів, так і в 60 тижнів життя свідчать про нормальне фізіологічне забезпечення птиці вітамінами А і В2 . Низькоенергетичні кормосуміші в дослідних групах не знижували накопичення вітаміну А і В2 в печінці у курей і відповідали нормативним показникам. За мінеральним обміном у курей різниці між дослідними групами і контролем не встановлено.

Показники морфологічного аналізу яєць відповідали нормативним значенням. Біохімічний аналіз яєць свідчить про те, що кури-несучки всіх груп були достатньо забезпечені вітамінами.

Зниження в раціоні рівня обмінної енергії до 240 ккал призводить до розвитку компенсаторно-пристосувальних реакцій тканин та структур м’язового відділу шлунка курей і організму в цілому.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується