На Тернопіллі селяни вийшли на акцію протесту проти місцевого фермера через земельну суперечку – SEEDS

Кілька десятків протестувальників перекрили трасу міжнародного значення М-19 на виїзді з селища Микулинці у сторону Теребовлі.  Люди протестували проти дій місцевого підприємця та звинувачували його у фальсифікації договорів про оренду землі.

Як повідомляє 20 хвилин, Люди вийшли з плакатами проти місцевого фермера Романа Когута та звинуватили його у фальсифікації договорів про оренду землі. На плакатах написали: «Когут, руки геть від нашої землі» та «Виплати орендну плату за 2021 рік всім орендодавцям однаково, а не своїм раніше, несвоїм – пізніше чи ніколи».

Як розповів селищний голова Микулинецької громади Іван Слободян, протестувальники з села Дворіччя (Микулинецької селищної громади) сперечаються з місцевим підприємцем щодо своїх земель вже давно. Однак селищна рада з цим вдіяти нічого  не може, адже це господарські стосунки двох сторін.

– Це є стосунки між орендатором та орендодавцем, якимось чином допомогти ми не можемо, як і ставати на бік однієї зі сторін, – каже він. – Ми готові виступити нейтральною стороною в переговорах. Я спілкувався з фермером та протестувальниками. Перший бачить вирішення питання тільки через суд.

Пан Слободян пояснив, що селищна рада не має відношення до приватних земель жителів села Дворіччя. Обурених пайовиків у селі понад сотня. Вони кажуть, що за орендовані паї Роман Когут нічого не платить, однак їхніми землями користується, йдеться в матеріалі «24 каналу». Місцевий фермер є керівником підприємства «Тернопільське-Агро» та ПП «Агро-Дружба».

SEEDS


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується