Більшість українських землевласників впевнені, що зможуть захистити свої права при їх порушенні – опитування

Майже 60% українців вважають, що зможуть захистити свої права як власника землі чи землекористувача, якщо вони будуть порушені.

Такі результати соціологічного опитування «Готовність землевласників та землекористувачів до впровадження земельної реформи», проведеного Координаційним центром з надання правової допомоги за сприяння проєкту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», що впроваджується Світовим банком та фінансується Євросоюзом.

Більше половини опитаних (59%) відповіли, що, ймовірно, зможуть захистити свої права як власника землі чи землекористувача, якщо вони будуть порушені. Майже три чверті опитаних (73%)  вважають, що, ймовірно, знайдуть, де отримати хорошу пораду, якщо зіткнуться із проблемою, пов’язаною з правом приватної власності на землю. Серед тих, хто ідентифікує систему БПД як надавача правової допомоги, 77% відповіли на це запитання ствердно.

Менш впевнені у здатності захистити свої права та отримати хорошу пораду старші люди, мешканці сіл, переважно у західних регіонах країни, а також люди з нижчим рівнем обізнаності щодо земельного законодавства.

За даними опитування, лише 19% респондентів збираються продавати, купувати землю або робити й те, й інше. Дещо більше зацікавлених у купівлі землі орендарів та тих, хто обробляє понад 11 га землі.

Серед мешканців обласних центрів потенційних покупців вдвічі більше, ніж серед сільських жителів.

Опитування проводилось методом телефонного інтерв’ю з 19 червня по 21 липня 2021 року. Усього було опитано 1 тис. осіб, які мають у власності чи користуванні земельну ділянку сільськогосподарського призначення. Телефонні номери були відібрані з клієнтської бази системи безоплатної правової допомоги з тих, хто вперше звернувся до системи БПД у 2020–2021 роках із питань, пов’язаних із землею.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується