Великоплідна черешня може призвести до економічних втрат, – учена – AgroTimes

Українські виробники черешні для отримання конкурентоспроможної продукції намагаються обирати великоплідні сорти, які, зазвичай, не є найбільш високоврожайними.

Таку думку на сторінках журналу «Садівництво по-українськи» висловлює Людмила Толстолік, завідувачка відділу селекції та сортовивчення Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М. Ф. Сидоренка ІС НААН

«Усі культури мають притаманний їм діапазон розмірів, для сучасних сортів черешні це 7–9 г. Плоди на дереві не можуть бути розміром з аличу діаметром 30–32 мм. Це не є природним для цієї культури», – пояснює фахівчиня.

З одного боку, у торговельну мережу виробник може продати тільки великі плоди й докладає зусиль і ресурсів, щоб збільшити їх частку, що призводить до підвищення собівартості. З іншого боку, дуже висока ціна фруктів обмежує їх споживання населенням, бо дрібніших, а відтак дешевших, купити ніде.

«Виробники обирають великоплідні сорти, дуже часто незважаючи на походження, наражаючи себе через непродуману інтродукцію на додаткові ризики, – підкреслює Толстолік. – Далі навантаження контролюють обрізуванням, а потім уже поливами плоди намагаються «розтягнути» до потрібного комерційного калібру, закріплюючи «успіх» антитранспірантами, або у кращому разі стимуляторами росту на кшталт Бенефіту».

Подібна стратегія збільшує ризики розтріскування черешні через погодні умови і в результаті веде до економічних втрат, вважає вчена.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується