Богарні кавуни висаджують широко – AgroTimes – AgroTimes

Фермерське господарство «Алмаз-Р» Шевкета Реїзова з села добропілля на Херсонщині має близько 80 га богарних кавунів. Для достатнього їх живлення та отримання вологи важливо не загущувати посіви, наголошує баштанник.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Щоб отримати достатньо вологи та поживних речовин із ґрунту, богарним кавунам потрібно мати доволі значну площу живлення, тож загущувати посадки не можна, – наголосив Шевкет Реїзов. – Ми висіваємо кавуни за схемою 1,8 × 1 м, тобто міжряддя становить 1,8 м, а відстань між рослинами в ряду — 1 м».

Для сівби використовують сівалку точного висіву John Deere 7200. Це фактично посадковий комплекс, який має дозатор добрив, протруювач насіння, пристосування для розпушування ґрунту. Ширина захвату сівалки — 12 метрів, тож враховуючи відстань між рядками 1,8 м за один прохід формують 7 рядків.

До речі, ця сівалка з насінням працює обережно. Кожну насінину вкладає на поверхню канавки, зверху формує невеликий гребінь заввишки 2–3 см.

«Але у нас виникали деякі складнощі з налаштуванням сівалки на відстань між насінинами в 1 м. Це доволі велика відстань, тож потрібно було підбирати диски, щоб її забезпечити», – зауважив фермер.

«Алмаз Р» використовує насіння сорту вітчизняної селекції Чарівник власного збору. Його отримують за допомогою спеціального обладнання для вилучення насіння з кавунів. Воно причіпне, прямо на ходу вантажать в бункер кавуни-насінники, в агрегаті м’які тканини подрібнюються й виводяться назовні, а з другого боку машина видає очищене насіння. Його його промивають, підсушують та калібрують.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується