США забороняє застосування хлорпірифосу на сільгоспкультурах – AgroTimes

Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) заявило про заборону використання на сільгоспкультурах пестициду хлорпірифос, що згубно впливає на здоров’я людини, пише reuters.com.

Таке рішення – перемога захисників навколишнього середовища, які боролися за припинення використання хімічної речовини, що застосовується для обробки різних сільгоспкультур», – ідеться в повідомленні.

«Припинення використання хлорпирифосу в продуктах харчування забезпечить захист здоров’я дітей, працівників сільського господарства і людей в цілому від потенційно небезпечних наслідків застосування цього пестициду», – заявив Майкл Ріган, адміністратор Агентства з охорони навколишнього середовища США.

За даними EPA, хлорпирифос використовується на фермах з 1965 року, втім, з часом кількість заявок на пестицид скоротилася через державні обмеження, скорочення виробництва і розробки альтернативних продуктів.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України затвердило максимально допустимі рівні вмісту хлорпірифосу і хлорпірифос-метилу в сільськогосподарській продукції та харчових продуктах на рівні 0,01 мг/кг (мг/л). Відповідний документ набирає чинності з 1 січня 2022 року.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується